Jakie okna wybrać?

System przeszklenia w każdym projekcie nieruchomości jest uwzględniony przez architektów. My mamy możliwość wyboru okien i systemów okiennych, które najbardziej szczegółowo będą odpowiadały naszym oczekiwaniom. Ten rodzaj wykończenia jest wyborem na lata, dlatego tak ważne jest, żeby dokładnie przemyśleć decyzje. Czym charakteryzują się konkretne materiały z jakich wykonane są okna? 

Cena i jakość w parze

Pierwszymi i jednymi z najbardziej popularnych okien, będą te, wykonane z aluminium. Okna aluminiowe to prostota i dobra jakość, która idzie w parze z minimalistycznym wyglądem. Niegdyś stosowana w biurowcach lub do nieruchomości wykorzystywanych w przemyśle. Współcześnie świetnie sprawdzą się w budownictwie tradycyjnym i nowoczesnym, domów jednorodzinnych. Do zalet okien aluminiowych zaliczamy solidność i wytrzymałość na niekorzystne warunki, ale cechuje je wyższa cena.

Okna plastikowe inaczej okna PCV – najpopularniejszy system przeszklenia w domach jednorodzinnych i nie tylko. Cecha charakterystyczna tego typu okien to stosunkowo niska cena i dostateczna wytrzymałość. Okna wykonane z plastiku są dobrym rozwiązaniem, kiedy dysponujemy ograniczonym budżetem. 

Termoizolacja w inteligentnym domu

Okna drewniane to gratka dla budownictwa zarówno nowoczesnego, jak i tradycyjnego. Otwierają kategorię premium wśród okien – prezentują się efektywnie i elegancko. Często stosowane jako kontrast dla nowoczesnych i surowych budynków. Cechuje je wysoka energooszczędność, ponieważ nie przewodzą ciepła – są doskonałą termoizolacją dla posiadłości. Należy je odpowiednio impregnować, żeby posłużyły przez długi czas. Odpowiednia pielęgnacja wystarczy, by cieszyć się nienagannym wyglądem i funkcjonalnością okien drewnianych.

Połączenie drewna i aluminium to świetna inwestycja na płaszczyźnie przeszklenia w naszym domu. Solidne okna aluminiowe i energooszczędne, piękne okna drewniane – rynek dysponuje modelami okien, które łączą oba rodzaje. Takie rozwiązanie niesie za sobą pasmo zalet, ale wiąże się z dużo wyższym kosztem niż wybór innego rodzaju przeszklenia.