Z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na montaż rolety zewnętrznych. Tego rodzaju osłony okienne świetnie sprawdzają się zarówno latem, jak i zimą.Umożliwiają swobodne regulowanie światła i mogą być obsługiwane za pomocą sterowania manualnego lub elektrycznego, dzięki czemu zwiększa się ich komfort użytkowania.

Jakie są największe korzyści montażu rolet zewnętrznych?

Wysokiej klasy zewnętrzne rolety zapewniają nawet 90% ochrony przed nagrzewaniem pomieszczenia. Pozwala to zredukować koszty klimatyzacji, która musi chłodzić cały duży dom albo wielki budynek biurowy.Oprócz upalnych miesięcy wpływają również na termoizolacyjność, co pozwala zredukować koszty związane z ociepleniem nieruchomości. Zanim rolety trafią do sprzedaży, poddawane są różnym ekstremalnymi testom, dzięki czemu są odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne.Największe zalety zewnętrznych rolet to:

bezawaryjność,

wieloletnia trwałość,

komfort użytkowania,

skuteczna ochrona przed włamaniami,

ochrona przed hałasem,

niższe rachunki za ogrzewanie czy klimatyzacje.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie rolet zewnętrznych?

Decydując się na zakup rolet zewnętrznych, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, czy osłona okienna będzie montowana do budynku już istniejącego, czy nowo powstałego. W ten sposób będzie można szybko wybrać odpowiedni typ rolety.Do obiektu remontowanego, w którym wymieniamy właśnie okna, najlepszym rozwiązaniem okazują się rolety natynkowe, które montuje się we wnęce okiennej lub na murze. Mogą być one dopasowane do każdego rodzaju okien, a sam montaż nie musi być planowany w projekcie nieruchomości.W budynkach nowobudowanych, jak i tych istniejących już można zastosować rolety podtynkowe. Tego rodzaju system montażu pozwala uzyskać bardzo estetyczny wygląd, dzięki czemu podniesione rolety są praktycznie niewidoczne zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Taki efekt można uzyskać poprzez montaż skrzynki od strony zewnętrznej w nadprożu, który następnie zabudowany jest specjalnym materiałem wykończeniowym, takim jak tynk albo klinkier.

Najlepiej jest zdecydować się na rolety nadstawne podczas tworzenia projektu architektonicznego nowej nieruchomości lub montować je wraz z wymianą okien. Obudowa skrzynki może znajdować się zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku, ale może zostać także bez zabudowy. Wtedy też wykończenie można wykonać z szerokiej palety różnych oklein.

Oczywiście najistotniejszym czynnikiem podczas wyboru rolet zewnętrznych jest bezpieczeństwo. Warto postawić się na dodatkowe elementy poprawiające antywłamaniowość, zwłaszcza gdy mieszkamy na terenie narażonym na włamania lub prowadzimy działalność biznesową z cennym towarem.

Klient może także zdecydować o systemie sterowania i niewątpliwie najwygodniejsze jest elektryczne, dzięki czemu za pomocą pilota możemy sterować jedną roletą lub wszystkimi jednocześnie.